top of page

Робота з електронними рецептами

 

 • Інтеграція облікової системи з однією з аптечних інформаційних систем (АІС) для отримання рецептів з eHealth та їх погашення з використанням електронного цифрового підпису

 • Провізор працює тільки з вікном АНР-Аптеки без необхідності переходу в АІС

 • Отримання переліку товарів з рецепту безпосередньо в облікову систему завдяки співставленню товарів облікової системи з кодами товарів НСЗУ 

 

Наразі вже працює декілька програм роботи з електронними рецептами:

 

 - програма "Доступні ліки"

 - програма "Інсуліни"

 - програма "Антибіотики"

 

Отже доволі велика група лікарських засобів повинна бути реалізована з використанням електронних рецептів.

 

Сам механізм електронних рецептів передбачає наступну процедуру:

 

 1. Лікар, використовуючи одну з медицинських інформаційних систем (МІС), виписує для пацієнта електронний рецепт, який при цьому реєструється в єдиній державній системі eHealth.

 2. Пацієнт отримує ідентифікатор електронного рецепту або у вигляді SMS або у вигляді роздрукованого на паперовому рецепті штрих- коду.

 3. Пацієнт в аптеці надає провізору ідентифікатор рецепту, провізор, використовуючи одну з аптечних інформаційних систем (АІС) отримує з  єдиної державної системи eHealth інформацію щодо пацієнта та переліку лікарських засобів, що він може запропонувати пацієнту за цим електронним рецептом.

 4. Провізор узгоджує з пацієнтом те, який саме лікарський препарат влаштовує пацієнта (торгівельна назва та/або сума відшкодування), реєструє продаж цього товару, підписує цей рецепт власним електронним підписом та погашає його.

 5. За підсумком звітного періоду, аптека в АІС отримує від НСЗУ звіт щодо компенсації відпущених лікарських засобів, корегує його, за необхідності, та підписує електронним цифровим підписом.

 

Ця процедура доволі громіздка, оскільки аптека мусить використовувати декілька інформаційних систем. Щоб спростити цей процес ми виконали інтеграцію системи АНР-Аптека з декількома АІСами (перелік можна переглянути тут) для того, щоб робота з електронними рецептами за першим столом відбувалась якомога комфортніше та швидше.

В підсумку:

 • отримання рецепту з eHealth

 • завантаження переліку можливих лікарських засобів за рецептом

 • пошук найбільш вигідної пропозиції для пацієнта з тих, що є в наявності в аптеці

 • підписання рецепту електронним цифровим підписом

 • погашення електронного рецепту

відбувається безпосередньо в звичному для провізора інтерфейсі системи АНР-Аптека без необхідності переходу в інші вікна та системи.

bottom of page